Czy system poziomowania płytek jest dobrym rozwiązaniem?

Czy system poziomowania płytek jest dobrym rozwiązaniem?

Nowoczesne narzędzia murarskie zakładają skuteczną i bezproblemową pracę podczas remontów czy wykończania wnętrz. Wydaje się, że muszą być jednak sprawdzone oraz dobrze dopasowane do wykonywanych przez nas działań. System do poziomowania płytek nie powinien być wybierany wyłącznie ze względu na potrzebę odmiany czy ułatwienia sobie remontu, ale także z motywacji osiągnięcia konkretnych efektów, jakie będą mieć wymiar przede wszystkim estetyczny.

Poziom podłogi spędza sen z powiek?

Każdy, kto choć raz zdecydował się samodzielnie zamontować glazurę lub terakotę wie, że nie jest to łatwe zadanie, głównie ze względu na konieczność osiągnięcia oczekiwanego poziomu podłogi lub ściany. To wykonalne, aczkolwiek trudne. Pomogą nam tu na pewno klipsy i kliny poziomujące, które składają się na układ wyrównawczy i mogą być stosowane niemal w każdym pomieszczeniu. Można je nabyć w formie zestawu-wiaderka układu wyrównującego. Przed zakupem warto ocenić grubość płytek dopasowując odpowiednie kliny i klipsy poziomujące.

Zastosuj sprawdzony układ wyrównujący

System poziomowania płytek pozwala w łatwy sposób osiągnąć oczekiwany poziom podłogi czy nawet ścian podczas układania glazury lub terakoty. Standardowy układ wyrównujący płytki zawiera w sobie dwa elementy, a więc biały klips poziomujący i niebieski klin ząbkowany. Krzyżyki i tetki do glazury mogą być skutecznie zamienione na ten bardzo wysokiej jakości system poziomowania płytek. Jego główną zaletą jest to, że wszystkie elementy wykonane są z mocnego tworzywa sztucznego, który będzie elastyczny i odporny na duże obciążenia. Osoby amatorsko zajmujące się remontami często nie zdają sobie sprawy, że ten aspekt jest tak istotny, a okazuje się, że słabej jakości tworzywo zacznie się uginać. Zbyt miękkie zaś, będzie za bardzo pracować podczas procesu wysychania. Warto wspomnieć, że na rynku dostępne są także inne akcesoria, jak na przykład zaciskacz do układu wyrównującego płytki.

przeczytaj również:

System poziomowania płytek, jak wybrać odpowiedni?